Pracownia tomografii komputerowej

Pracownia tomografii komputerowej

Proces tomografii komputerowej zębów, szczęki i żuchwy jest całkowicie bezbolesny. Badanie trwa zaledwie kilka sekund, a wyniki można już uzyskąc po kilku minutach. Nasze aparaty zapewniają zmniejszenie dawki promieniowania o 70-95% w stosunku do klasycznych urządzeń CT.

Tomografia stomatologiczna bazuje na uzyskaniu obrazu 3D naszego uzębienia. Trójwymiarowy obraz pozwala na szybsze diagnozowanie naszych pacjętów.

Korzyści dla pacjenta

Tomografia komputerowa jest precyzyjnym urządeniem urządzeniem. Uzyskane dzięki temu zabiegowi informacje pozwalają na precyzyjną ocenę i w dalszych etapach leczenia wybór najlepszej metody leczenia. Badanie tomografem umożliwia przerowadzenie zabiegów które są wykonwywane w warunkach szpitalnych.

Bezpieczeństwo

 

 Badania z użyciem promieni X są bezpieczne, jeżeli są wykonywane na z odpowiednią dozą ostrożności. Personel jest przeszkolony do stosowania minimalnuch ilości promieniowania niezbędnej do uzyskania oczekiwanych wyników. Dawki promieniowania stosowane podczas badania zawsze są jak najniższe do otrzymania dobrej jakości obrazy. Wartości dawej określane są przez prawo i nie mogą zostać przekroczone. W pracowniach promieniowanie rentgenowskie jest pod stałą kontrolą.